ISDOC vítězem soutěže IT projekt roku 2009

Na základě prezentace zástupců ICT Unie Jana Novotného z ASSECO Solutions a Petra Kuchaře z ABRA Software ve finálovém kole rozhodla 13-ti členná odborná porota soutěže IT Projekt roku 2009 udělit projektu Elektronická fakturace ISDOC titul „Vítěz soutěže IT Projekt roku 2009“.

ISDOC je nastupujícím formátem elektronické fakturace v ČR, který vznikl ve spolupráci 14-ti významných českých i celosvětových výrobců informačních systémů. Ocenění je potvrzením rostoucí popularity formátu, který do této chvíle implementovalo přes 30 softwarových výrobců fakturačních systémů, a který se na přelomu roku 2010 stal obecně uznávaným v komunikaci mezi firmami i veřejnou správou. Zavedení elektronické fakturace ISDOC dovolí subjektům veřejné i soukromé sféry zpracovávat mnohem větší množství dokladů v kratším čase a současně ušetřit náklady na tisk a poštové. Tím dojde k výraznému zlepšení produktivity fakturační práce. Formát byl vybudován tak, aby byl dostupný i pro ty nejmenší ekonomické subjekty, stejně jako pro velké korporace či kraje.

Cenu na slavnostním večeru v Konferenčním centru ČNB převzal Petr Kuchař, člen představenstva ICT Unie a ABRA Software. Jeho přednáška na výroční konferenci CIO Network a CACIO byla zároveň oceněna jako vítěz ceny diváků.

"Podílíme se tímto informatickým projektem na snaze posunout tuto zem kupředu, ke konkrétnímu

využívání dnes obecně dostupných digitálních technologií tak, abychom byli jako Česká republika konkurenceschopnějsí v globálním měřítku", řekl bezprostředně po předání Petr Kuchař.

Ing. Petr Kuchař, člen představenstva ABRA Software a ICT Unie převzal ocenění IT projekt roku 2009

Zpět na úvodní stránku